بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمَنِ الرَّحِيمِ

داستان ماشرکت کشاورزی جلگه دز یک شرکت خانوادگی است که در سال 1372 در استان خوزستان شهرستان دزفول با اقلیمی گرم و خشک تاسیس و به ثبت رسید .سهامداران شرکت مشتمل بر شش برادر هستند که تحصیلات همه آنها در رشته کشاورزی با گرایش های متفاوت از کارشناسی تا مقطع دکتری می باشد. این شرکت عضو انجمن صنفی تولید کنندگان قارچ خوراکی ایران است.

کارشناسان مجرب این شرکت در مراکز علمی خارج از کشور آموزش های لازم را در مورد مراحل مختلف کا شت ،داشت وبرداشت قارچ خوراکی ، کمپوست مورد نیاز کشت قارچ و تولید بذر قارچ دیده اند.

فارم شماره یک تولید قارچ خوراکی این شرکت شامل آزمایشگاه تولید بذر ،سایت کمپوستینگ و سالن های پرورش قارچ به ظرفیت اسمی 200 تن تولید قارچ در زمستان سال 1374 کلنگ زنی و و محصول آن در روز عید فطر سال 1378 به بازار عرضه گردید.

چیلر ها ، هواساز ها و برج های خنک کننده مورد نیاز در پروژه ذکر شده با توجه به شرایط اقلیمی ومتناسب با آّب و هوای منطقه گرم و خشک دزفول توسط کارشناسان شرکت در محل اجرای پروژه طراحی و ساخته شده است .

فارم شماره 2 این شرکت به ظرفیت اسمی 400 تن تولید قارچ در سال 1383 کلنگ زنی و در سال 1384 به بهره برداری رسید .

در اجرای پروژه فارم 2 معایب و نواقص فارم 1 که طی پنج سال کار و تولید مشخص شده بود اصلاح گردید و هواساز ها و برج های خنک کننده و خطوط انتقال انرژی به صورت منظم و مدرن در کارگاه این شرکت ساخته ، نصب و راه اندازی گردید.

پس از افتتاح خط تولید فارم 2 مسئولین شرکت مصمم به نوسازی و بازسازی تاسیسات و قفسه بندی فارم 1 شدند و بدین ترتیب ظرفیت اسمی تولید قارچ خوراکی این شرکت 200 تن افزایش یافت و جمعا به ظرفیت اسمی 800 تن تولید قارچ رسید . به موازات توسعه تولید قارچ نسبت به توسعه و تجهیز سایت کمپوستینگ شامل پیست و بونکر ها و تونل های پاستوریزاسیون و آزماشیگاه مجهز شیمی کمپوست و تجهیزات لازم و همچنین ماشین آلات مورد نیاز شامل لودر های متعدد ، میکسر ها ، ماشین های پر کن بونکر ها و تونل های پاستوریزاسیون و ماشین کشت (بلوکر) اقدام گردید.

در حال حاظر ظرفیت تولید کمپوست این واحد 25 هزار تن در سال و توان آزمایشگاه تولید بذر این شرکت بیش از 600 تن در سال می باشد .
بعد از کسب تجربه و انجام مطالعات مورد نیاز دراواخر سال 1388اقدام به طراحی واجرای پروژه فارم شماره 3 تولید قارچ خوراکی به ظرفیت اسمی 1600تن در سال با استفاده از تکنولوژی روز دنیا گردید .

لازم به ذکر است تجهیزات و ماشین آلات مورد نیاز این پروژه از شرکت دالسم کشور هلند خریداری و راه اندازی گردید است
سالن های پرورش و تاسیسات مورد نیاز آن کلا به صورت مانیتورینگ مدیریت می شود که این امر باعث افزایش ضریب تولید و نیز افزایش کیفیت محصول گردیده است .

با لطف خدا و کوشش شبانه روزی پرسنل ، در حال حاضر تولید واقعی قارچ خوراکی بیش از 3000 تن در سال میباشد.

اعضای تیم ما

غلامعلی اسلامی زاده

مدیرعامل
لیسانس زراعت

رضا اسلامی زاده

مدیر باغبانی و زراعت
فوق لیسانس ماشین آلات کشاورزی

کریم اسلامی زاده

مدیر باغبانی و زراعت
دکترای گیاه پزشکی

رحیم اسلامی زاده

مدیر بخش تحقیقات و فناوری
فوق لیسانس زراعت

علی اسلامی زاده

مدیر تولید

مجید اسلامی زاده

مدیر بازرگانی

معرفی شرکت کشاورزی جلگه دز