تغییرات ناشی از شستشوی پراکسید هیدروژن در کیفیت پس از برداشت قارچ دکمه ای (Agaricus bisporus) در طول نگهداری

مطالعه حاضر این فرضیه را مطرح کرد که شستشوی قارچ دکمه ای (Agaricus bisporus) با محلول آبی H2O2 کیفیت پس از برداشت خود را از نظر کاهش وزن، بلوغ، رنگ، طعم، مزه، بروز بیماری و پذیرش کلی از نظر مصرف کننده در طول نگهداری حفظ می کند.

برای آزمون این فرضیه، قارچ های دکمه ای تازه با محلول آبیH2O2 در غلظت های مختلف (3، 4 و 5 درصد) به مدت 2 دقیقه شسته و در دو شرایط دمایی نگهداری شدند.

دمای پایین (5 درجه سانتیگراد) و دمای اتاق (25-35 درجه سانتیگراد). نتایج نشان داد که تیمارهای شستشو با غلظت‌های ...

ادامه مطلب

تاثير تيمارکوتاه مدتCO2 بالا بر کيفيت و ماندگاری قارچ دکمه ای (Agaricus bisporus) با شرايط نگهداری در يخچال

قارچ دکمه ای (Agaricus bisporus L.) با طعم و مزه ویژه و فواید آن به بازار عرضه می شود. عمر مفید قارچ تازه محدود است و کیفیت آن در طول نگهداری به سرعت کاهش می یابد . این عمدتا به علت میزان تنفس بالا است.
تغییرات پس از برداشت قارچ شامل قهوه ای شدن کلاهک ، نرم شدن بافت ها ، از دست دادن رطوبت و از دست دادن قابلیت فروش آنها است. اتمسفر کنترل شده غنی از CO2 ، میزان تنفس ، متابولیسم انرژی و تغییرات فیزیولوژیکی بسیاری از محصولات تازه را پس از برداشت تعدیل بخشید. در این مطالعه ، قارچ های دکمه ای، با ...

ادامه مطلب

استفاده از ضایعات نخل خرما و ورمی کمپوست به عنوان خاک پوششی در تولید قارچ دکمه ای سفید Agaricus bisporus

يكي از مراحل اساسي فرآيند پرورش قارچ دكمه اي، مرحله خاكدهي است . در اين مرحله، لايه اي از خاك پوششي مناسب بر روي كمپوست قرار مي گيرد . مناسب ترين نوع خاك پوششي، خاك پيت است . يكي از مشكلات عمده بسياري از توليدكنندگان قارچ در ايران، فقدان خاك پوششي مناسب مي باشد . لذا ضرورت استفاده از يك ماده مناسب كه به طور كلي يا جزئي جايگزين پيت ماس شود بيش از پيش افزايش مي يابد. به منظور بررسي تاثير غلظت هاي مختلف منگنز وكاربرد انواع خاك پوششي بر وزن تك قارچ و عملكرد كل در قارچ دكمه اي سفيد، آزمايشي به صورت ...

ادامه مطلب

کاربرد غلظت های مختلف منگنز و انواع خاک پوششی بر شاخص کیفی رنگ و میزان فعالیت سوپر اکسید دیسموتاز (SOD) قارچ دکمه ای سفید Agaricus bisporus

به منظور بررسی تاثیر غلظت های مختلف منگنز و انواع خاک پوششی بر شاخص کیفی رنگ و میزان فعالیت آنزیم سوپر اکسید دیسموتاز ( SOD ) در قارچ دکمه ای سفید، آزمایشی به صورت فاکتوریل در قالب طرح بلوک کاملا تصادفی با سه تکرار با 4 سطح منگنز (صفر، 100، 200 و 300 میلی گرم بر کیلو گرم منگنز) و 3 نوع خاک پوششی (پیت ماس (شاهد)، ضایعات نخل خرما +پرلیت و ورمی کمپوست +پرلیت) در شرکت کشاورزی قارچ دزفول در سال 1392 انجام شد. نتایج حاصل از تجزیه واریانس نشان داد که اثر غلظت های مختلف منگنز بر میزان شاخص کیفی رنگ و ...

ادامه مطلب

سلامتی و نشاط با قارچ!

25 اسفند 1398 توسط در تحقیقات و توسعه (R&D)

در دنیا بیش از 90 نوع قارچ خوراکی در حال تولید است. سه نوع رایج قارچ عبارت‌اند از: قارچ دکمه‌ای، صدفی و شیتاکه. اما قارچ دکمه‌ای بیشترین میزان تولید و مصرف را در دنیا به خود اختصاص داده است. در این مطلب سعی داریم فواید مصرف قارچ دکمه‌ای را برای داشتن بدنی سالم، توضیح دهیم.
بر اساس نتایج به‌دست‌آمده توسط محققان دانشگاه مینه سوتا آمریکا، قارچ می‌تواند در بعضی از وعده‌های غذایی جایگزین گوشت شود. پروتئین قارچ با پروتئین موجود در گوشت قرمز برابری می‌کند.

ادامه مطلب

تقویت سیستم ایمنی بدن با روش‌های طبیعی ازجمله مصرف قارچ خوراکی بهترین راه برای رسیدن به‌سلامتی است

14 اسفند 1398 توسط در تحقیقات و توسعه (R&D)

وظیفه سیستم ایمنی، دفاع از بدن در برابر میکروب ها، باکتری ها، ویروس ها و عفونت های ناشی از آنها است.قرار گرفتن قارچ در سبد غذایی به صورت روزانه، در پیشگیری و حتی کمک به بهبود برخی بیماری ها، تاثیر فراوانی دارد. قارچ‌ها در انواع مختلف برای تقویت سیستم ایمنی بدن مفید هستند.

ادامه مطلب

آهن موجود در قارچ

مقدار آهن 1 میلی‌گرم در 100 گرم قارچ تازه است که برخلاف دیگر سبزی‌ها که مقدار جذب آهن آن‌ها در بدن کم است، این مقدار کاملاً قابل‌جذب (بیش از 90 درصد) در بدن شما می باشد.

ادامه مطلب

آنتی‌اکسیدان موجود در قارچ

آنتی‌اکسیدان (به انگلیسی Antioxidant)
آنتی‌اکسیدان‌ها به سلول‌های بدن کمک می‌کنند تا در برابر عوامل استرس‌زایی شامل سرطان، بیماری‌های قلبی عروقی و نیز جلوگیری از مختل شدن دستگاه عصبی شامل پارکینسون و آلزایمر پایداری کنند.

ادامه مطلب

قارچ گانودرما

قارچ گانودرما (ری شی یا جان‌افزا) با نام لاتین Reishi یا Ganoderma نوعی قارچ است که در مناطق گرم و مرطوب آسیا می‌روید.

ادامه مطلب

تولید بستر رویشی بذرکاری شده و رشد یافته قارچ خوراکی (کمپوست فاز 3)

بستر رویشی قارچ خوراکی یا کمپوست طی فرایند تخمیری کنترل شده هوازی در سازههای مختلف ساختمانی انجام می شود. بستر رویشی بذرکاری شده و رشد یافته قارچ خوراکی سومین مرحله تولید بستر است که بعد از پایان مرحله پاستوریزه و کاندیشینینگ و تخمیر تکمیلی با بذر یا اسپان قارچ خوراکی در دمای ۲۴-۲۵ درجه سانتی گراد مخلوط میگردد و طی دوره دو هفته ای رشد رویشی ریسه قارچ خوراکی در دمای ۲۴-۲۵ درجه سانتیگراد آن انجام می شود.
از مزیت های استفاده از بستر رویشی بذر کاری شده و رشد یافته قارچ خوراکی افزایش بهره وری از ...

ادامه مطلب