استاندار خوزستان در پی بازدید از شرکت قارچ دزفول: چرخه تولید دزفول را به اقتصاد بین الملل پیوند خواهیم زد

07 آبان 1402 منبع:    خبرگزاری برنا

جناب آقای علی اکبر حسینی محراب استاندار محترم خوزستان در حاشیه بازدید از بخش های تولید محور شهرستان دزفول که در راستای حمایت از تولیدکنندگان انجام شد، اظهار کرد: امروز به همراه فرماندار شهرستان دزفول با شهرداران و روسای شورای برخی از شهرهای دزفول جلسه‌ای تشکیل شد که در آن مسایل و مشکل مردم در حوزه‌های مختلف از جمله آسفالت خیابان‌ها و معابر و استفاده از حق آلایندگی و ارزش افزوده برای عمران شهرها مورد پیگیری قرار گرفت.

او ضمن اشاره به انجام پیگیری‌های لازم از معاون وزیر راه برای شروع به کار مجدد پروژه‌های راه، گفت: پل میانرود یکی از موضوع هایی بود که امروز در خصوص آن تصمیم هایی اتخاد شد چرا که سال‌هاست عملیات اجرایی آن آغاز شده اما با موانعی مواجه است که حل آن‌ها پیگیری می‌شود.

استاندار خوزستان در خصوص بازدید از کارخانه قارچ دزفول افزود: با استفاده از روش مهندسی معکوس که توسط نیروهای با استعداد کارخانه انجام شد شاهد انجام اقدام های خوبی در این مجموعه بودیم که می‌تواند در سایر نقاط دزفول و دیگر شهرهای خوزستان تکثیر شود.

حسینی محراب با اشاره به سطح بالای تولید این کارخانه از نظر کیفی و کمی، ادامه داد: توسعه کارخانه قارچ دزفول در حوزه‌های مختلف از موضوع هایی بود که امروز مورد بحث و بررسی قرار گرفت و امیدواریم با کمک صندوق توسعه ملی و بانک‌ها شاهد تحقق این امر در راستای رشد هر چه بیشتر میزان صادرات و اشتغال‌زایی باشیم.

نماینده عالی دولت سیزدهم در استان خوزستان اضافه کرد: دزفول دارای تعداد زیادی از شرکت‌های صنعتی در حوزه صنایع تبدیلی و کشاورزی است که با وجود پایانه‌ صادراتی که در آینده نزدیک شاهد توسعه بیشتر و افتتاحش خواهیم شد، چرخه تولید این شهر را به اقتصاد بین الملل و بازرگانی خارجی خواهیم رساند که با ارزآوری به رشد صنایع تبدیلی و بسته‌بندی کمک بسزایی می‌شود.او افزود: ساخت کارخانه قند در دزفول کار بسیار عظیمی است که توسط ستاد اجرایی فرمان امام خمینی(ره) در حال انجام است و در رشد اشتغال و محصول های کشاورزی به ویژه چغندرقند تاثیر بسزایی را رقم خواهد زد.

استاندار خوزستان ضمن بیان اینکه با فعالیت کارخانه قند شاهد تحول بزرگی در کشاورزی منطقه خواهیم شد، گفت: کارخانه قند دزفول تا به امروز حدود ۶۰ درصد پیشرفت فیزیکی داشته است و خرید تجهیزات آن به صورت کامل انجام شده تا ان‌شاالله شاهد فعالیت یک کارخانه مدرن و پیشرفته باشیم.

حسینی محراب بیان کرد: امیدواریم که با راه اندازی کارخانه قند، ۱۵ هزار هکتاری که نیاز کارخانه است در دزفول و شوشتر تامین شود و در صورت تحقق این مسیله در خودکفایی تولید شکر قدم‌های موثری برداشته‌ایم.

او ادامه داد: نیاز کشور به شکر حدود دو میلیون تُن است که حدود یک میلیون تُن آن در خوزستان تولید می‌شود و در آینده هم این کارخانه قریب به ۱۴۰ هزار تُن شکر تولید خواهد کرد.

نماینده عالی دولت سیزدهم در استان خوزستان با بیان اینکه با راه‌اندازی کارخانه قند شاهد آبادانی در منطقه خواهیم شد، اضافه کرد: کارگاه ساخت کارخانه هم فعال و دارای شرایط خوبی است که امیدواریم دولت و ستاد اجرایی با قدرت و سرعت بیشتری حمایت خود را انجام دهند تا شاهد افتتاح کارخانه در زمان نزدیک‌تری باشیم.

استاندار خورستان در پایان افزود: قدردان کسانی هستیم که در دزفول برای رشد صنعت، صادرات و برای اشتغال که امروز یکی از نیازهای اصلی کشور است، تلاش وافری دارند.

ارسال نظر

نام *

ایمیل *